Ekonomika

ZÁSADNÍ EKONOMICKÉ DŮVODY PRO AQUAOPTIMAL

  • minimální doba návratnosti pořizovcí ceny
  • minimální cena za 1 litr kvalitního pití
  • výhodná praktická investice
  • dosažitelné dotace a slevy
  • zákaznický program

Pořízení a užívání přístroje AQUAoptimal poskytuje nejen výhody zvýšení pohody, komfortu a pozitivního vlivu na zdraví jeho uživatelů. Přináší i řadu nezanedbatelných ekonomických důvodů, proč si AQUAoptimal pořídit. Ty zásadní shrneme:

1. Důvod - krátká doba návratnosti pořizovací ceny

Pokud jste konzumenty pití, které si donášíte v PET lahvích, pak s AQUAoptimal ušetříte nejen namáhavé přesouvání kubíků vody ročně, ale možná rozkryjete fakt, že propijete víc, než si myslíte. Pokud se bavíme o baleném pití, tak asi patříte k těm rozumnějším konzumentům, kteří z důvodu zdravotní bezpečnosti nekupují 1,5 litrové balení pod 10,- Kč. A taky asi tímto pitím jen zaháníte žízeň, nevaříte z něj. Dá se tedy odvodit, že průměrná rodina v počtu: 2 dospělí a 2 děti utratí minimálně za 4 lahve nějakého pití 4 x 10,- Kč, tj. 40,- Kč denně. Pokud tedy rodina za pořízení AQUAoptimal zaplatí 23.490,- Kč (nebude čerpat žádnou slevu ani dotaci na pořízení), při výpočtu 23.490,-Kč : 40,-Kč denně = 587 dní, je jasné, že za necelých dvacet měsíců se investice rodině vrátí a pak už jen šetří. A to se pohybujeme v minimálních číslech! Pokud bychom kalkulovali, že z baleného pití by se i vařilo, investice se vrací už po prvním roce!

Životnost přístroje je cca 40 až 50 let. Dá se tedy snadno vypočítat, že kdyby se příštích 40 let nezdražilo pití v obalech, rodina pořízením AQUAoptimal ušetří více než 500.000,- Kč jen za pití! A to už jsou zajímavé peníze, které například v kombinaci se stavebním spořením umožní nákup dvou malých bytů!

2. Důvod - minimální cena jednoho litru optimalizované vody

Výpočet ceny jednoho litru luxusního optimálního pití, či vhodné vody pro vaření: servisní prohlídka včetně výměny originálních spotřebních komponentů a pravidelného seřízení a ošetření přístroje AQUAoptimal stojí 1.700,- Kč a provádí se jednou za rok. Průměrnou cenu vodného a stočného v ČR uvádějí odborné zdroje 55,- Kč (r. 2009) za kubík dodané vody. Čtyřčlenná rodina spotřebuje asi 12 litrů optimalizované vody denně, tj. 4370 litrů za rok. Aby AQUAoptimal dodal litr kvalitní optimalizované vody, spotřebuje 5 litrů, protože 4 litry použije na odkalení a výplach nečistot, které neprošly membránou. Celková spotřeba vody činila za rok 21840 litrů, což je 22 kubíků. V penězích to dělá 1.210,- Kč za spotřebovanou vodu. Kalkulace ceny za jeden litr kvalitní optimalizované vody vypadá takto: (1.210,- za vodné a stočné + 1.700,- za servis) : 4370 litrů vody = 0,67 Kč ;  to je šedesátsedm haléřů za jeden litr zdraví podporujícího kvalitního pití! Pití v PET lahvi je v průměru  10 x  až 30 x dražší!

Tento luxus a skvělý pitný režim pro všechny členy rodiny bude stát vaši domácnost v průměru 8,- Kč denně  (12 x 0,67 = 8,04)!

Při využití klientského programu, kdy má servis zákazník zdarma, stojí jeden litr kvalitního optimalizovaného pití 27 haléřů a denní náklady pro celou rodinu činí 3,25 Kč!

Můžete však dosáhnout ještě nižší ceny. Použitím pomocné posilovací pumpy (investice cca 2.500,- Kč) zvyšující pracovní tlak, klesá množství odpadní vody na cca 1 : 2,5. Tím se výrazně sníží náklady za spotřebovanou vodu.

Pokud je domácnost zásobována vodou ze studny, opět výrazně klesají náklady za vodné a stočné.

3. Důvod - opravdu výhodná praktická investice

Kalkulace jednoho litru kvalitního pití se započtením pořizovací ceny v prvním roce užívání: výpočet je opět jednoduchý: (1.210,- za vodné a stočné + 1.700,- za servis + 23.490,- za přístroj) : 4370 litrů vody = 6,04 Kč ; Při započtení celé pořizovací ceny v prvním roce užívání stojí jeden litr kvalitního optimalizovaného pití pouze 6,- Kč! Pro domácnost je ve srovnání s balenou vodou ekonomičtější i první rok užívání AQUAoptimal. Dalších 39 let zaplatí domácnost za litr kvalitní vody jen 67 haléřů. Při zajištění kvality konzumovaných nápojů a jídel ušetří domácnost 26.200,- Kč ročně, za 39 let je to úspora přes jeden milion korun! 

4. Důvod - množství slev a dotace na koupi

Za pořízení AQUAoptimal nemusí vždy rodina zaplatit plnou cenu. Existují slevy, které může kupující čerpat. Zejména jsou to věrnostní slevy při pořizování AQUAoptimal do rodin našich spokojených zákazníků. Uveďme si příklad: rodina si pořídila AQUAoptimal, je s ním spokojena a svým rodičům často vozí optimalizovanou vodu. Po čase se rodiče rozhodnou a koupí si také přístroj AQUAoptimal. Rodinnou vazbu se stávajícím zákazníkem poznamenají rodiče při koupi do objednávky a čerpají slevu na druhý přístroj do rodiny 1.500,- Kč. Pokud se pro koupi AQUAoptimal rozhodne po čase např. bratr stávajících zákazníků, stejným způsobem čerpá slevu ve výši 3.000,- Kč na pořízení třetího přístroje do rodiny!

Naším přáním je, aby si AQUAoptimal a vyhovující pití mohly dopřát i rodiny s dětmi předškolního věku, nebo rodiny s postiženým dítětem či rodiny s invalidním nebo starobním důchodcem. Proto těmto rodinám nabízíme a poskytujeme dotaci naší firmy na pořizovací cenu. Proto těmto rodinám poskytuje naše firma dotaci ve výši 1.500,- Kč na pořizovací cenu.

Nakonec ani servisní prohlídka nemusí zatěžovat rodinný rozpočet. Celých 1.700,- Kč může rodina ušetřit, pokud využije k tomu určený zákaznický program.